Sıkça Sorulan Sorular

 • Spirulina doğal tatlısu algidir ve yeryüzünde bulunan en eski mikroorganizmalardandır.
  Son zamanlarda kadar spirulinanın sporcularda, beslenme üzerine etkileri ve performans arttırıcıları, sağlıklı beslenenlerde besin takviye özellikleri, kilo kontorlü özelliği, bağışıklık sistemi ve zihinsel pozitif etkileri araştırılmaya başlanmıştır.
  Spirulina özellikle gıda takviyesi olarak diyetlerde ve gündelik beslenmelerde tüketim amaçlı kullanılmaktadır.

 • Pow2Fit Spirulina %57 oranında yüksek yeşil protein ve 18 çeşit amino asit bulundurması vücut ve biyolojik fonkisyonlar için önem barındır.
  Pow2Fit Spirulina içeriğindeki sekiz temel aminoasit vücut tarafından sentez tarafından sentezlenmeyen proteinlerden oluşur ve ve vücudunuz tarafından sentezlenen 12 esansiyel olmayan amino asitlerin 10 tanesi için daha eksiksiz bir kaynak sunar.

  Pow2Fit Spirulina ayrıca, hastalıklarla mücadele yetenekleri olan önemli omega-6 esansiyel yağ asidi olan gama linolenik asidi (GLA) içerir. Aynı zamanda B-1 (tiamin), B-2 (riboflavin), B-3 (nikotinamid), B-6 (piridoksin), B-9 (folik asit), C vitamini, vitamin D, A vitamini ve E vitamini; ayrıca potasyum, kalsiyum, krom, bakır, magnezyum, manganez, fosfor, selenyum, sodyum, çinko ve biyolojik olarak mevcut demir gibi yüksek hayati mineral konsantrasyonları içerir.

 • Examine.com bu konuda oldukça yararlı bilgiler sunuyor, dilerseniz yazılara göz atabilirsiniz:

  https://examine.com/supplements/spirulina/#scientific-research
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=spirulina

 • Spirulina’nın zengin, renkli biyo-kimyasının, vücudunuzun işlevsel performansını artıran çok çeşitli sağlık yararları vardır.
  Spirulina'ya renk veren yeşil pigment Klorofil, zarar görmüş karaciğer hücrelerinin yenilenmesine ve kan ve organlarınızdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Alglerde bulunan mavi pigment olan psikosiyanin, karaciğer fonksiyonlarını iyileştirir, iltihaplanmayı azaltır ve vücudun amino asitleri sindirmesine yardımcı olur.
  Derin mor bir pigment olan Porphyrin, sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin vücutta metabolik süreçleri taşıması için gerekli olan protein açısından zengin hemoglobini oluşturur.

 • Dengeli bir diyetin ve aktif yaşam tarzının bir parçası olarak Pow2Fit Spirulina'nın kullanılması, kilo kaybına önemli ölçüde yardımcı olabilir. Ham spirulinalarımız yüksek oranda hızlı ve yüksek oranda emilebilir besin maddelerini içerir ve kalorileri düşüktür.

 • Halen nispeten yeni bir süper besin olsa da, spirulina'nın yararları, bilimsel topluluk tarafından yoğun bir şekilde araştırılmış ve değerlendirilmiş ve spirulina'nın doğal sağlık yararlarını desteklemeye devam eden olumlu sonuçlar devam etmiştir.
  En güçlü etkilerinden bazıları bilinmektedir:

  – Bağırsak sağlığını teşvik etmede,
  – iltihabı azaltmada,
  – Bağışıklık sistemini arttırmada,
  – Düşük kan basıncı dengelemede,
  – Enerjiyi arttırmada,
  – Kilo kaybını hızlandırmada,
  – Kolesterolü azaltmada,
  – Doğurganlığı arttırmada,

  faydalığı olduğu gözlenmiştir.

 • Spirulina, özellikle smoothie içeceklere, soslara, tahıllara ve yemeklere sorunsuzca eklenebilir. Sabah rutininize günlük bir porsiyonu (10gr) eklemenizi öneririz. Eğer spor yapıyorsanız antrenman dan sonra iki günlük Pow2Fit Spirulina’ yı porsiyon olarak tüketmenizi öneririz.

 • Oda ısında ve kuru muhafaza edildiği takdirde 2 sene raf ömrü vardır.

 • Saf Pow2Fit Spirulina tozu, % 57 tam proteindir, tüm esansiyel amino asitler içeriğinde mükemmel dengededir. (Sığır eti, kıyaslandığında% 22 proteindir.)
  Diğer et veya bitki bazlı protein kaynaklarının aksine, Pow2Fit Spirulina, sert hücresel duvarlara sahip değildir, özellikle toz hali proteinin ve amino asitlerinin vücutta emilmesini kolaylaştırmaktadır.

 • Pow2Fit Spirulina, kapalı ve kontrollü bir sistemde tatlı su havuzlarında organik koşullar altında yetiştirilmektedir. Genellikle açık ortamlarda bulunan endüstriyel atıklar, hava kirliliği veya asit yağmuru gibi dış kirletici maddelere maruz kalmaz.
  Bununla birlikte, yalnızca toprakta yetişen gıdalar organik sınıflandırma kurallarını karşılayabilir.

 • Pow2Fit Spirulina tamamen doğal, % 100 vegan, glutensizdir. Süt ve süt ürünü, soya ve GDO içermez.

 • Tüketim önerilerimiz, yoğurdun üstüne katıp karıştırarak ya da sitemizde tariflerini bulabileceğimiz smoothie’ ler yaparak, tadını güzelleştirebilirsiniz.

 • Sitemizden online olarak satın alabilir ya da N11, Hepsiburada, Amazon gibi alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.

 • Siparişlerinizi tüm Türkiye’ ye ücretisiz kargo ile göndermekteyiz.

 • Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süreleri değişmekte olup, siparişinizin aynı günü ürünlerinizi kargoya veriyoruz.

Top